Mauh
Otsustasin eile kaitsvast kodust lahkuda ja linnatiiru teha. Suvine Tartu lõhnas raudrohu, küpsevate kirsside, asfaldi, sigarisuitsu, tolmu ja märgade koerte järele. Kaubamaja kellassepale viisin oma higistava ja öösiti karjuva kella, kuigi eriti lootust teda elule tuua mulle ei antud. Eks näis, hiljem lähen ja vaatan, mis sest sai. Tasku oli täis naljakalt asjalikke ja samas igavlevaid inimesi, vaatasin sütemaatiliselt läbi spordipoe, aga see on üks naljakas pood, kus müüakse naljakaid asju, mida ma ei vaja.

Kuigi rampsist võetud Kristiina Ehini "Viimne monogaamlane" pani mind mitmel korral kulmu kergitama, peeglit haarama, et veenduda, et ma pole muutunud külmkapiks või pole ebakaines olekus. Mingil hetkel süüdistasin sääsetõrjevahendit - arvasin, et olen seda nii kaua sisse hinganud, et olen deliiriumisse sattunud. Aga võta näpust, täna olid tähed raamatus samamoodi, naine oli endiselt külmkapp, jutud kubisesid Jaanidest, kel enamasti kurb saatus. Raamatukoguhoidjate murest, et inimesed äkki ei mõista kõrget kunsti ja eelistavad siiski Cartlande, sain Ehinit lugedes aru. Lihtsalt terve mõistus ei lubanud panna ühele pildile Ehini raamatut ja proua Ema. Ehk siis Ehini raamat on sama eestilik kui 2-eurone erimünt.
Veidravõitu komplimendid. Ja kui juba veidrustest rääkida, siis Ehini kõrvale olin sunnitud lõunaks sööma karbitäie tuunikala, sest gaas sai otsa ning sügavkülmututatud köögiviljade järele mul neelud just ei käinud. Sestap istusin köögilaua taga, ees karp tuunikala, käeulatuses paar täisteraleiba, jalge ees tiirlemas andunud fännklubi kasside ja koera näol. Viimased laekusid konservi, mitte Ehini peale.
Ja kui öösel kell pool kolm ärgates lugeda kaks tundi Ott Kiluski "Veidrusi ja võpatusi", mis tänu skeenele väga koduse tunde tekitab, on näha, et suvi ei ole mitte luhta läinud.
Sildid: Kiiksud, lugeja sünd, suvi