eXTReMe Tracker

8. märts 2010

Piiiiiisikene juurdehindlus

Täna planeerisin pikema poeringi - vaja igasugust värki, mida kodusest Konsumist või Selverist ei saa, Maximast rääkimata. Juhtus aga nii, et jäin pikemalt tööle mökutama (loe: tööd tegema), nii et kaupsi plaani kriipsutasin kiirelt maha. Otsustasin hoopis apteegist osa vajalikust kraamist muretseda.

Läksin näopesugeeli/-seepi/-vahtu ostma ning sahistasin kenasti Selveri juures asuvasse apteeki. Märkasin, et kõrval lillepoe ees oli tohutu meesterivi, kes naistepäevaks tulpe ja nartsisse kokku krabas. Seega apteegis hea rahulik ringi vaadata. Hakkas silma. Üks kena firma oli müügile toonud BABE-nimelise sarja, kohe huviga vaatasin, mida pakutakse. Riiulis potsikute ja pakikeste taga paistis reklaamraamat, kiskusin sellegi välja.

Nüüd järgneb see, miks ma seda postitust praegu kirjutan. Nimelt. Firma oli teinud hinnapakkumise, et apteek sarja müüks. Mind huvitava toote hind oli pakkumises, mis kogemata unustatud reklaamraamatukese vahele, 215 krooni. Ilmselt ei ole apteekritele üllatus, mis on selle toote müügihind, aga minusugusele lihtsurelikule lõi hinnasilt küll nätaka makku. Sildil oli 327 krooni. See tähendab, et juurdehindlus on pisut üle 34%. Kuna ma oma silmi ei uskunud, siis vaatasin paar korda veel. Kogu see sari oli enam-vähem sama suure juurdehindlusega. Ei tahtnud enam midagi osta. Ausalt. Arvestades, et maaletoov firma paneb niikuinii üht-teist juba juurde, maksab riigile mingeid siseeveomakse, tahab väikest kasumit ka teenida... Kas nemad panevad ka 34% kaubale juurde? Et siis Eestimaale jõudes maksab see näopesuseep 142 krooni, millest tarbijani jõudes saab 327? Hallllllllllo. Mulle tundub küll veidi imelik seesugune juurdehindlusprotsent. Kas poes piimale ja saiale ka sama palju otsa? Või käib see luksuskaupade kohta ning seep ju ometi on luksuskaup?

Ai, ma´i või. Ma sai nii tigedaks, et kiusu pärast ei kavatse haigeks ka enam jääda. Siit moraal: lugemine on täiesti iiiiivlist. Kui ma poleks seda krdi reklaami välja rebinud ja avastanud sealt vahelt hinnapakkumist, oleksin ma kenasti asja endale soetanud ning õndsas teadmatuses koju rutanud, arvates, et sain uue toote kolesoodsalt.

A näopesuseepi pole mul endiselt. Homme lähen sellisesse poodi, kus sarnaseid kliendiehmatamise fopaasid ei juhtu ning kus ma juba eos arvestan faktiga, et ma suures osas maksan õhu eest, kuid see-eest on see õhk magus-magusa maitse ning lõhnaga ning erutab meeli pikemalt kui vaid hommikuse-õhtuse näopesu ajal.

3 Comments:

Blogger Allar Arvas...

Issand, kus maailmas sa elad? 30% on ju olematu juurdehindlus.

Kaup mis vabriskust tuleb saab juurde MIN 100%. Kaupmehed panevad juba 50-100% juurde.

:)

11:33 PM  
Blogger Karmen Arvas...

Ja millest siis apteeker palka saab või halduskulud või riigimaksud makstakse? Mitu kreemi peaks müüma, et natukenegi teenida? Kas apteek on heategev asutus?
PS Ma pole ettevõtja, kuid tunnen nendele siiralt kaasa, sest ausalt - kaupluse pidamine on küll kõige tänamatum ettevõtmine.

11:27 AM  
Blogger Telc Arvas...

Eksklusiivkosmeetika maaletooja paneb tuimalt vähemalt 100 protsenti otsa kui mitte rohkem. Jaemüüjad kuni sama palju.
Odaval kaubal on loomulikult kate oluliselt õhem. Aga seal teenitakse mahu pealt.

12:21 PM  

Postita kommentaar

<< Home